Štěňata rádi jedí všechno; kvůli své nenasytné chuti k jídlu však mohou konzumovat podivná jídla. Jednoduchým vysvětlením je, že štěňata přirozeně přerostou zvyk zkoumat jejich ústa. Měli byste se však snažit vyhnout se dalším problémům, které by mohly vzniknout z horlivosti vašeho štěněte po konzumaci všeho, jako jsou blokády nebo otravy. Naštěstí existují kroky, které můžete podniknout, abyste svému štěněti pomohli prolomit tento záhadný zvyk.

Proč pes žvýká všechno?

První věc, kterou byste měli udělat, pokud váš pes spotřebuje vše, je pokusit se zjistit proč. Jakmile pochopíte, proč váš pes všechno konzumuje, můžete podniknout kroky k jeho zastavení. Psi přirozeně shánějí potravu a jedí vše, co objeví, ale když začnou drancovat odpadky nebo konzumovat nezdravá jídla, může se to stát problémem. Psi mohou začít konzumovat vše z různých důvodů, jako je nuda, hlad nebo zájem.

1-Pica

Pica je opakované požití nepoživatelných věcí. Neúmyslné polykání kousků jejich hraček je u štěňat běžné, ale název “pica” označuje téměř nutkavé nutkání jíst kameny nebo kousat do úst nestravitelných věcí, jako jsou tyčinky nebo písek. Pokud si myslíte, že se vaše štěně chová tímto způsobem, promluvte si se svým veterinářem.

2-pastva na trávě

Mnoho psů může jíst trávu, která může vašemu štěněti poskytnout vitamíny, které potřebuje. Váš pes může prostě rád chuť. Obecně řečeno, každodenní pastva není problém, pokud se nevyvíjí v okusování jedovatých rostlin.

3-skryté poklady ve špíně

Zdá se, že některá štěňata přitahují konkrétní druhy špíny nebo rádi žvýkají konkrétní druhy hornin. Je pravděpodobné, že vůně má vliv na přitažlivost. Je tomu tak zejména v případě, že moč jiného zvířete již v oblasti zanechala svůj otisk. Štěňata mohou ochutnat špínu, aby jim pomohla porozumět zprávě. Někteří psi mohou upřednostňovat určitá nastavení, jako jsou hromady nečistot, které voní nebo chutnají jako houby. Přejídání špíny může ucpat trávicí systém štěněte, ale zvláštní chuť pravděpodobně neškodí. Na druhou stranu žvýkání kamenů není dobrý zvyk. To představuje riziko udušení kromě toho, že je špatné pro zuby vašeho štěněte. Poskytněte svému psovi hračky bezpečné pro domácí mazlíčky, které můžete žvýkat, pokud kousá a má silnou potřebu žvýkat. Možnosti najdete u svého veterináře.

4-Problémy S Hovínkem

Mnoho majitelů psů věří, že špinavé chování jejich mazlíčků je u mladých psů normální. Štěňata by se mohla zajímat zejména o kočičí Box nugety kravských placiček nebo koňského trusu jako občerstvení. Exkrementy několika z těchto zvířat mohou stále obsahovat živiny, protože ne vždy plně tráví jídlo. Toto chování by však mělo být silně odrazováno, protože jakékoli výkaly mohou obsahovat nebezpečné parazity. Pozitivním aspektem je, že jak štěňata stárnou, mnoho z nich přestává jíst exkrementy.

Jak přimět svého psa, aby přestal žvýkat věci

1-Zajistěte, aby jejich strava byla zdravá a vyvážená.

Stejně jako lidé, i psi vyžadují vyváženou a výživnou stravu, a pokud jedí všechno, může být obtížné zajistit, aby jejich strava byla přiměřená. Je důležité, abyste svému psovi dávali hodně kvalitního krmiva, které splňuje jeho nutriční požadavky. Podle toho, co váš veterinář doporučuje, můžete také chtít doplnit jejich stravu o další zeleninu nebo bílkoviny. Tím, že se ujistíte, že váš pes jí vyváženou a zdravou stravu, můžete snížit pravděpodobnost, že přepadne odpadky nebo zkonzumuje nevhodné předměty.

2-skryjte jejich jídlo.

Udržování potravy vašeho psa mimo dosah je jednou z nejúčinnějších metod, jak mu zabránit v pohlcení všeho. Chcete-li je udržet venku, zkuste uzavřenou zásuvku nebo vysokou skříňku. Kromě toho existují specifické uzamykatelné misky na krmivo pro psy, které mohou být užitečné.

3-skladujte jakékoli jídlo, které není určeno pro psy.

Ujistěte se, že doma skladujete jakékoli jídlo, které není určeno pro vašeho psa, aby k němu neměl přístup. To zahrnuje věci, které mohou být pro psy jedovaté, jako je čokoláda a cibule.

4 – Chcete-li zabránit psům, aby vše pohltili, použijte odstrašující prostředky.

Je to fantastický nápad používat odstrašující prostředky, jako je sprej s hořkým ovocem, aby váš pes nepožíval nežádoucí předměty. Psi nemají rádi chuť hořkého jablečného spreje, který pomůže zabránit domácím mazlíčkům žvýkat nábytek, kabely nebo jiné věci vašeho domova. nabízet…