Naučte se nejúčinnější způsoby, jak udržet svého psa šťastného a zdravého, pokud chcete, aby prospíval. Váš život bude příjemnější, pokud se vašemu psovi dostane dobré lékařské péče a projeví vhodné chování. Dva aspekty života vašeho psa — zdraví a chování-jsou vzájemně propojeny. Zdravý pes sbírá věci rychleji a projevuje pozitivní řeč těla, zatímco nemocný pes může vykazovat specifické příznaky nemoci nebo se u něj mohou objevit problémy s chováním. Pojďme prozkoumat, co musíte pochopit, abyste svého psa dostali na cestu k emocionální a fyzické pohodě.

1-nabídněte vhodné možnosti hry a cvičení.

Nejen, že hraní a cvičení jsou prospěšné pro fyzickou pohodu vašeho psa, ale také pomáhají zlepšovat jeho emoční pohodu. Váš mazlíček může denně cvičit plaváním, hraním Aport nebo rychlými procházkami, aby spálil trochu energie navíc. Psychicky náročné hračky a hry jsou vynikající způsoby, jak udržet mysl vašeho psa aktivní. Psi by vedli poněkud nudný život bez hry nebo cvičení. Znuděný pes najde způsob, jak se pobavit, často tím, že způsobí chaos a devastaci.

2-znát běžné zdravotní problémy.

Váš pes se může nakazit širokou škálou nemocí a infekcí. Proto je zásadní udržovat je v bezpečí tím, že se ujistíte, že jejich očkování je aktuální a že plánují návštěvy veterináře. Je také vaší povinností jako majitele psa převzít iniciativu k de-sexu vašeho psa a vzdělávat se o běžných zdravotních problémech postihujících psy, jako jsou blechy, tasemnice a další drobné nemoci.

3-Socializujte svého psa.

Tajemství potěšení a (ideálně) dobrého chování vašeho psa je nechat ho komunikovat s novými lidmi, zvířaty a prostředím. Psi, na rozdíl od jiných domácích mazlíčků, jsou extrémně společenská stvoření, která si užívají bytí kolem jednotlivců a cestování. Váš pes pochopí sdílení svého vlastního prostoru tím, že navštíví Psí park a přivede kamarády na rande, a může dokonce potkat nějaké nové lidi v tomto procesu.

4-krmte svého psa často a dobře.

Psi velmi těží z pravidelného plánu krmení a potřebují dostatečné množství krmiva, které odpovídá jejich věku. Snažte se udržovat stálý rozvrh jídla a nedávejte svému psovi rutinní pamlsky. Při výběru denního jídla vašeho psa se poraďte se svým veterinářem, abyste se ujistili, že obsahuje správnou rovnováhu živin. Množství výživy, které váš pes potřebuje, bude většinou záviset na jeho velikosti, plemeni, věku a úrovni aktivity.

5 – po celý den poskytněte svému psovi několik možností.

Lidé i psi potřebují nezávislost ve svém každodenním životě. Dát svému psovi určitou kontrolu nad jeho každodenní rutinou je jednoduchý způsob, jak mu udělat radost, protože vy jako majitel si pravděpodobně vyberete, kdy bude jíst, spát, chodit na nočník atd. Mezi malé možnosti, které si váš pes užije, patří věci, jako je nechat ho vybrat si hračku, se kterou si chce hrát, nebo kterým směrem jít. Psi, kteří nejsou zvyklí být denně mimo vodítko, to považují za docela vzrušující; proto je důležité umožnit jim toulat se mimo vodítko, pouze pokud je to bezpečné a legální. nabízet…