Když potřebujete, aby se váš pes uklidnil a vystoupil zpod vašich nohou, může být užitečné naučit ho jít tam, kde je. Váš pes může být instruován, aby šel na určité místo v domě nebo na jiné místo v každé místnosti. Není příliš těžké naučit svého psa tomuto příkazu.

Připravte se na trénink.

Než začnete svého psa učit, jak se dostat na své místo, měl by už být schopen si na povel lehnout. Tréninková období by měla být věnována cvičení ” dolů.”Jste připraveni přejít na povel na místě, když si váš pes může neustále lehnout, když o to bude požádán.” Když řeknete další příkaz místo, vyberte místo, kam chcete, aby váš pes šel. Funguje to pěkně použít místo na spaní nebo koberec. Použijte Skládací postel nebo podložku, kterou můžete rychle přepravovat z místa na místo, pokud chcete mít možnost využít ovládání v jakékoli místnosti.

Jak se vyučuje příkaz “místo”?

Ujistěte se, že váš pes už ví, jak si lehnout, než ho začnete učit jít na toto místo. Dodatečně, vyžadují slovo, které naznačuje, že jsou v pohodě, aby se dostali z podložky, například “zdarma” nebo “uvolnit”.”Dokud jim nedáte vše jasné, váš pes by měl zůstat tam, kde jsou.”

Toto chování lze trénovat lákáním nebo tvarováním. Je to také fantastická tréninková aktivita clicker. Svého psa můžete naučit, jak se vrátit do svého domu, provedením níže uvedených věcí:

1 – Když váš pes věnuje pozornost podložce nebo posteli, například čicháním nebo postavením na ni, klikněte a chválte je. Jako alternativu můžete použít pamlsek, abyste svého psa dostali na podložku. Když váš pes položí alespoň jednu nohu na podložku, zacházejte s nimi a chválte je. Bez ohledu na přístup nezapomeňte nastavit pamlsek na podložku, abyste vytvořili spojení mezi ní a podlahou. Pokračujte v léčbě a odměňování svého psa, pokud si hraje s podložkou.

2 — Když váš pes položí všechny čtyři tlapky na podložku, můžete je přestat trénovat. Pokud lákáte chování, nezapomeňte svého psa nalákat až na podložku. Zatímco váš pes leží na podložce, klikněte ještě jednou a dejte mu pamlsek. Poté přidejte slovo ” uvolnění. Řekněte povel a poté pomocí hračky nebo pamlsku nalákejte psa na podložku. Vyhněte se odměňování vydání kliknutím. nabízet…