Už jste někdy svému psovi poskytli kost, jen abyste ho viděli pohřbít na pohovce nebo na zahradě? Mnoho psů si užívá skrývání předmětů na bezpečných místech a mají tendenci pohřbívat jak předměty, které jsou jejich, tak příležitostně předměty, které nejsou. Naučte se čtyři příčiny tohoto chování, jak ho zastavit a zda byste měli.

Co motivuje psy k pohřbívání kostí a jiných předmětů?

1-instinkt

Sklon psů k hrabání kostí by mohl být pozdržením z doby, než byli zkroceni. Aby se zabránilo hnilobě jídla a uchovalo se pro pozdější konzumaci, divocí psi by přebytečné jídlo vyhodili. Tento instinkt může stále existovat u našich mazlíčků, kteří by mohli odložit nebo skrýt kosti, hračky nebo dokonce chutná jídla, která si chtějí nechat na později.

2-úzkost

Kopání a / nebo pohřbívání může být příčinou neklidu vašeho psa nebo pokračujícího stresu. Pes může být ve stresu a obavách, pokud jste ho nedávno adoptovali, změnili jeho rozvrh nebo se přestěhovali. Budete si muset hrát na vyšetřovatele a pokusit se zjistit, co by mohlo vašeho psa děsit, pokud k žádnému z nich v poslední době nedošlo.

3-přebytek hraček

Zbožňujete svého psa a chcete mu poskytnout ty nejlepší možné hračky. Mohli by se cítit nuceni pohřbít pár svých oblíbených hraček, pokud jim nabídnete spoustu věcí najednou. Abyste se vyhnuli nadměrnému pohřbívání, můžete svému mazlíčkovi nabídnout hrst jeho oblíbených jídel najednou.

4-hraní

Váš pes si může jednoduše užít hraní hry pohřbívání předmětů. Pokud bylo zkontrolováno napětí, úzkost a nutkání, váš pes může jednoduše pohřbívat předměty, protože to vnímá jako zábavnou aktivitu. Toto chování je relativně neškodné, pokud se zdá, že se váš pes baví, a zastaví se, když k tomu bude instruován. Neměli byste se o to starat, pokud váš pes není zlobivý nebo nezničí vaši zahradu.

5-kompulzivní a obsedantní chování

Zatímco někteří psi jsou náchylní k nutkavému chování, jiní je mohou projevovat v reakci na stres nebo jednoduše nudu. Pokud se to děje a váš pes kope a skrývá předměty, měli byste problém vyřešit. Nezajímá vás, že vaše klíče nebo dálkové ovládání zmizí. nabízet…